Jak obniżyć cholesterol?

Zbyt wysoka ilość cholesterolu, szczególnie tego złego, czyli cholesterolu LDL, ma zgubny wpływ na nasz organizm. Powodem tego, że normy cholesterolu są przekroczone jest najczęściej zła dieta. Istnieją jednak nieskomplikowane sposoby zmniejszenie cholesterolu.

Standardowa dieta Polaka oparta jest na tłuszczach zwierzęcych, co niestety jest przyczyną powstawania choroby miażdżycowej. Należy zrezygnować z takiego sposobu odżywiania się i przyjąć rozwiązania śródziemnomorskie. Więcej ryb i oliwy z oliwek a mniej smażonych potraw powinno zmniejszyć poziom cholesterolu w naszej krwi. Samo jedzenie jednak nie wystarczy.

Należy prowadzić w miarę możliwości aktywny sposób życia, uprawiać sport.

Dodatkowo dbać o dopływ witamin, w szczególności E, C i beta karotenu. Powinniśmy również jeść więcej warzyw i owoców, pieczywa razowego, płatków owsianych. Nie są to może te przysmaki, do których się przyzwyczailiśmy przez lata, ale warto się trochę poświęcić dla własnego zdrowia.

Dzięki zmniejszeniu poziomu cholesterolu we krwi zapobiegamy niebezpieczeństwu zawału.

Jedna osoba skomentowała “Jak obniżyć cholesterol?”

  1. Damian pisze:

    Mi przedewszystkim lekarz zabronił wcinać masło i jajka, a szkoda, bo przy treningach, te dwa składniki diety najlepiej dla mnie działąły 🙁

Dodaj komentarz

Jeśli masz inne zadanie, wiesz więcej niż napisaliśmy w powyższym artykule, na temat cholesterolu - zabierz głos w dyskusji pod nim. Chętnie sami dowiemy się czegoś więcej, a dodatkowo ktoś inny może uzupełnić wiedzę.